top of page
12-13 sierpnia 2022
Polskie Medjugorie – Parafia Burzyn

Zaproszenia

Ks-Marcin-w-Radio-Maryja.jpg

O inicjatywie

 

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu modlitewnym "24 Godziny Męki Pańskiej za Polskę". Pragniemy poruszyć całe Niebo i Boże Serce, wypraszając potrzebne łaski dla Polski, naszej Ojczyzny, którą miłujemy. Mamy bowiem świadomość, że choć wiele proroctw mówi o tym, że Polska ma do odegrania ważną rolę i z niej wyjdzie iskra, to jednocześnie wiemy, że jest to warunkowe: „jeżeli posłuszna będzie woli Mojej” (Dz 1732).

Tak jak 102 lata temu i w tych dniach, gdy Polacy wymadlali Cud nad Wisłą, będziemy modlić się za Polskę – by posłuszna była woli Bożej i by uchronić ją przed grożącymi jej niebezpieczeństwami – zarówno fizycznymi jak i duchowymi – aby przygotować tym samym duchowy fundament pod iskrę, która ma z niej wyjść. Będziemy modlić się za wstawiennictwem Najświętszej Maryi Panny – Królowej Polski, św. Andrzeja Boboli – Patrona Polski z woli Bożej, św. Maksymiliana Marii Kolbego – "męczennika miłości" z Oświęcimia i Świętego Michała Archanioła obrońcy i wspomożyciela w walce duchowej oraz wszystkich dusz czyśćcowych córek i synów naszego narodu.

Organizatorem wydarzenia jest Parafia Trójcy Przenajświętszej w Burzynie nad Biebrzą wraz z jej proboszczem, księdzem Marcinem Sobiechem.

005__MG_1659.jpg
O inicjatywie

"Polskę szczególnie umiłowałem, a jeżeli posłuszna będzie woli Mojej, wywyższę ją w potędze i świętości. Z niej wyjdzie iskra, która przygotuje świat na ostateczne przyjście Moje". (Dz. 1732)

DJI_0026.jpg
mapka.png

 Miejsce

 

Miejscem naszej modlitwy będzie dwupoziomowy kościół pw. Trójcy Przenajświętszej w Burzynie nad Biebrzą, położony malowniczo na terenie Biebrzańskiego Parku Narodowego, pomiędzy Wizną a Jedwabnem. Roztacza się stąd przepiękny widok na bagna Biebrzańskie ‒ największy w Europie Środkowej kompleks naturalnych bagien i torfowisk, który można podziwiać m.in. ze znajdującej się nieopodal platformy widokowej.

Od 2020 r. miejsce to znane jest również jako Polskie Medjugorie, nie tylko ze względu na panującą tu podobną atmosferę duchowo-modlitewną, ale także dlatego, że odtworzono tu wiele miejsc i figur charakterystycznych dla Medjugorie.
 

Adres parafii pw. Trójcy Przenajświętszej:

ul. Nowy Rynek 8, Burzyn

Miejsce
Inormaje praktyczne

 Informacje praktyczne

Program spotkania

 

12 sierpnia 2022

16.00     Eucharystia

16.45     Wystawienie Najświętszego Sakramentu w dolnym i górnym kościele oraz Litania do św. Andrzeja Boboli

17.00     Pierwsza godzina rozważań Męki Pańskiej (kolejne rozważania o każdej pełnej godzinie, pomiędzy godzinami możliwość przerwy na posiłek lub kawę)

​13 sierpnia 2022

16.00     Ostatnia godzina rozważań Męki Pańskiej

17.00     Zakończenie Adoracji i Eucharystia

Jeśli nie możesz lub nie czujesz się na siłach, aby uczestniczyć w 24 godzinnej modlitwie, możesz przyjechać tylko na jedną lub kilka godzin, choć ideą tego spotkania jest trwanie na Adoracji i rozważaniu przez pełne 24 godziny. Módl się o tę łaskę. Ta ofiara złożona ze swojego czasu i zmęczenia pomnoży jeszcze bardziej wartość Twojej modlitwy!

Nocleg i posiłki

 

Na terenie wokół kościoła istnieje możliwość rozbicia namiotu, ale prosimy o wcześniejsze zgłoszenie takiej chęci. Nawet jeśli nie skorzystasz z tej możliwości, warto zabrać ze sobą do kościoła śpiwór, koc lub karimatę.

 

W przerwach dostępna będzie darmowa kawa, herbata i ciasto oraz dwa posiłki (śniadanie i obiad) dla wszystkich uczestników. Nie będzie prowadzona sprzedaż jedzenia i napojów na terenie parafii. W sklepiku będzie można natomiast nabyć pamiątki, dewocjonalia oraz książki.

Możesz pomóc!

 

Będzie nam miło, jeśli zechcesz pomóc przy organizacji  wydarzenia. Możesz na przykład upiec ciasto i przywieź ze soba, albo ufundować kilka kaw lub posiłków. Możesz rozwiesić plakaty informujące o wydarzeniu w swojej parafii (za zgodą twojego proboszcza) lub na miejscu pomóc naszemu zespołowi.

 

Skontaktuj się z ks. Marcinem (tel. 500 097 076), aby dowiedzieć się, jak najlepiej możesz pomóc!

_MG_9427.jpg
Zgłoś udział

  Zgłoś swój udział

Wydarzenie jest całkowicie otwarte i nie wymaga zapisów, jednak bardzo zachęcamy, by zgłosić przyjazd, zwłaszcza większej grupy, pomoże to nam w organizacji spotkania. Możesz użyć formularza lub skontaktować się bezpośrednio z ks. Marcinem Sobiechem pod numerem telefonu: 500 097 076.

_MG_9309.jpg

Dziękujemy za przesłanie!

24-Godziny-Męki-Pańskiej-za-Polskę-białe.png

Parafia pw. Trójcy Przenajświętszej

ul. Nowy Rynek 8,  Burzyn

Nr rachunku bankowego
90 8762 1019 0037 9252 2000 0010

Ks. proboszcz Marcin Sobiech

tel. +48 500 097 076

plmedjugorie@gmail.com

www.plmedjugorie.pl

Pl-Medjogorie-logo.png
bottom of page