top of page

Matka Boża Bolesna z Trevignano Romano

Trevignano Romano to niewielka, turystyczna miejscowość we Włoszech położona nad jeziorem Bracciano, około 50 kilometrów od Rzymu, w diecezji Civita Castellana. Tutaj, wraz z mężem Giannim, mieszka Gisella Cardia, której od kwietnia 2016 r. ma ukazywać się Maryja, przekazując orędzia dotyczące końca czasów i nawołujące do nawrócenia, pokuty i modlitwy ‒ przede wszystkim różańcowej. Towarzyszą temu liczne znaki, jak płaczące krwawymi łzami figurki Matki Bożej w domu Giselli i Gianniego, znaki i napisy pojawiające się na ścianach sypialni i na ciele Giselli oraz stygmaty, które kobieta otrzymuje w okresie Wielkiego Postu.


Trzeciego dnia każdego miesiąca Matka Boża objawia się Giselli publicznie na wzgórzu Tre Vigne, położonym przy samym jeziorze Bracciano. Gromadzi się tam zwykle około tysiąca ludzi, którzy odmawiają różaniec. W trakcie jego trwania, Gisella doświadcza widzenia, po czym słowa Maryi zapisuje w zeszycie. Przesłanie odczytuje publicznie po zakończeniu modlitwy.


3 września b.r. mieliliśmy okazję uczestniczyć w takim spotkaniu. Na pewno jak każde, było wyjątkowe, ale tym razem na zebranych czekała niespodzianka ‒ Gisella zaprezentowała po raz pierwszy publicznie pewien wizerunek Matki Bożej. Dowiedzieliśmy się skąd pochodzi. Otóż 3 lutego 2022 r. na szybie gabloty, gdzie umieszczona jest duża figura Matki Bożej z Tihaliny, pojawiło się odbicie kobiecej sylwetki. Wszyscy zastanawiali się, do kogo należy odbicie. Gisella zapytała o to na modlitwie Matkę Bożą, a Ta odpowiedziała: “To ja, Matka Bolesna”. Poddano ten wizerunek obróbce komputerowej i przekazano Giselli z pytaniem, czy kobieta z obrazka przypomina w jakiś sposób Maryję. Gisella potwierdziła, że Matka Boża którą widzi, jest do niej bardzo podobna, jednak jeszcze młodsza niż na wygenerowanym obrazku. Maryja powiedziała także: „Ten obraz obiegnie cały świat”, które to słowa umieszczono na obrazie.Następnie uczestniczyliśmy w modlitwie różańcowej, po której Gisella przekazała nam słowa Matki Bożej. W naszej grupie z Polski była para, która tego dnia zawarła związek małżeński, oraz młody człowiek, który pragnie zostać kapłanem. Prawdopodobnie do nich Maryja nawiązała w swoim orędziu:


Orędzie z dnia 3 września 2022 r.


Drogie dzieci, dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie w waszych sercach. Moje małe dzieci, wasza wiara mnie porusza, bo znam wasze trudności, ale kiedy modlicie się i prosicie mojego Syna Jezusa, On zsyła na was swoją Opatrzność. Czyni to teraz, kiedy z różańcem w dłoniach, modlicie się na kolanach. Dzieci moje, świat będzie oczyszczony przez ogień, ale będzie również pobłogosławiony przez wodę, która popłynie z wielu miejsc maryjnych dla uzdrowienia duszy i ciała. Moje dzieci, módlcie się za Rosję, i módlcie się, aby nie została użyła broń nuklearna. Módlcie się za Kościół, ponieważ w Kościele króluje w tym momencie zamęt. Dziś wśród was jest osoba, która pragnie zostać kapłanem. Chcę wam powiedzieć, że Jezus potrzebuje świętych kapłanów. Jezus błogosławi tę parę, która dzisiaj zawarła sakramentalny związek małżeński. Mój Syn zsyła na was dzisiaj tu obecnych wiele łask. Moje dzieci, nie zagubcie drogi prawdy i życia. Teraz błogosławię was w Imię Trójcy Świętej; w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.Następnego dnia, Gisella i Gianni zaprosili nas do swojego domu, opowiadając i pokazując miejsca, przedmioty i znaki potwierdzające szczególną obecność Matki Bożej, jak powstałe w niewytłumaczalny sposób krzyże na ścianie ich sypialni i figurki Maryi z krwawymi łzami.


Po południu Gisella spotkała się także z naszą grupą w jednym z klasztorów, aby powiedzieć do nas kilka słów, odpowiedzieć na nasze pytania oraz umożliwić każdemu indywidualną rozmowę z nią. Podczas każdego spotkania towarzyszył nam ks. Grzegorz Bliźniak, zaprzyjaźniony z widzącą i jej mężem.Artykułem tym nie potwierdzam autentyczności objawień w Trevignano Romano, co leży zawsze w gestii odpowiednich władz kościelnych. Z uwagi jednak na to, że objawienia nadal trwają, Kościół nie może ich zatwierdzić. Jednakże nie ma też obecnie żadnego oficjalnego dokumentu kościelnego, który by podważał ich autentyczność. Przeciwnie, wybitny znawca objawień maryjnych o. Flavio Ubodi, który badał objawienia w Trevignano Romano, wypowiedział się bardzo pozytywnie na ich temat, zwracając uwagę na brak błędów doktrynalnych i moralnych. 

Autor: Dorota Porzucek

Fot. VICONA

Spotkanie na wzgórzu Tre Vigne w Trevignano Romano z dnia 3 września 2022 r. można obejrzeć tutaj: https://youtu.be/ewjcgMDHc00

24-Godziny-Męki-Pańskiej-za-Polskę-_baner.jpg
bottom of page