Nowenna za Polskę do św. Andrzeja Boboli
Nowenna, która rozpocznie się 22 listopada br. w sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie, będzie miała wymiar ogólnopolski. Wszyscy możemy się włączyć. Rozważania na każdy dzień drukować będą drukowane w ,,Naszym Dzienniku".


‒ W tym roku 30 listopada przypada 430. rocznica urodzin Św. Andrzeja Boboli. Pragniemy się dobrze do niej przygotować i prosić za wstawiennictwem tego świętego patrona Polski o błogosławieństwo dla Ojczyzny w tym trudnym okresie dziejów ‒ podkreśla ks. prałat Józef Niżnik, kustosz w Strachocinie. ‒ Ogromnie cieszy, że podejmą ją w całej Polsce czciciele św. Andrzeja Boboli, wspólnota Wojowników Maryi, ci, którym leży na sercu dobro i bezpieczeństwo Ojczyzny ‒ dodaje.


Nowenna w sanktuarium w Strachocinie będzie trwać od godz. 16.30 do 17.00. Można się w nią włączyć poprzez stronę internetową sanktuarium www.strachocina.przemyska.pl.


‒ W ostatnim okresie z niepokojem obserwujemy zachowanie niektórych urzędników Unii Europejskiej oskarżających Polskę o niszczenie demokracji, samorządności czy sądownictwa. Jakby tego było jeszcze mało, doszło do niebezpiecznego kryzysu na wschodniej granicy. Potrzeba gorliwej modlitwy za naszą Ojczyznę, aby zwyciężyła prawda ‒ zaznacza ksiądz prałat.


Kustosz sanktuarium w Strachocinie zwraca uwagę, że sytuacja, w jakiej się dziś znajdujemy, przypomina zachowanie sąsiadów z Zachodu wobec Polski w roku 1920, gdy zbliżali się bolszewicy.


‒ Dlatego udział w tej nowennie jest wyrazem miłości do Polski. A czynimy to za przyczyną św. Andrzeja Boboli, bo już nieraz w naszej historii dał dowody, że potrafi upraszać Polsce łaski u Boga ‒ akcentuje ks. Józef Niżnik.


Wówczas ks. kard. Aleksander Kakowski zarządził w kościołach Warszawy nowennę do bł. Andrzeja Boboli i bł. Władysława z Gielniowa o uratowanie Ojczyzny. Niebo nam wtedy przyszło z pomocą. Dziś też chcemy zwrócić się do Boga za przyczyną św. Andrzeja o pomoc, wszak jest patronem Polski, który ma nas strzec przed wszelkimi niebezpieczeństwami ze Wschodu ‒ zaznacza ks. prałat Józef Niżnik.


Tylko pomoc z nieba może naprawić to, co nas dzieli i niszczy. Ale żeby pomoc przyszła, trzeba się modlić.


‒ Trudności w Ojczyźnie powinny nas wszystkich zmobilizować do szukania pomocy u Boga za przyczyną św. Andrzeja Boboli. Tak jak to uczynili warszawianie w roku 1920. Chrześcijanin nie może być obojętny na to, co dzieje się w Ojczyźnie. Błogosławiony kard. Stefan Wyszyński podkreślał, że po Bogu najbardziej kocha Ojczyznę ‒ przypomina ks. Józef Niżnik.


Kustosz sanktuarium w Strachocinie mocno wierzy we wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli. ‒ Święty Andrzej Bobola jest przez Boga ustanowionym patronem naszej Ojczyzny i ma ratować Polskę w obliczu niebezpieczeństw. Podjęta modlitwa nowennowa ma być zwróceniem się Polaków do niego o pomoc, aby Bóg zażegnał wszelkie katastrofy, które groza Ojczyźnie ‒ zaprasza do udziału w nowennie.


Duchowa obrona


Z gorącym apelem o podjęcie nowenny w intencji Ojczyzny za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli zwraca się ks. Dominik Chmielewski SDB, założyciel i opiekun duchowy wspólnoty Wojownicy Maryi. Jak ocenia, nasza wspólna modlitwa jest bardzo ważna wobec trwającego hybrydowego ataku na Polskę.


‒ Widzimy trwający atak na wartości chrześcijańskie, patriotyczne, na rodzinę. W sercach dzieci i młodzieży chce się zasiać nienawiść do Kościoła, podnoszone są głosy, by wyrzucić religię ze szkół, kwestionowane są bardzo mocno postawy radykalizmu ewangelicznego u kapłanów i biskupów ‒ wylicza zagrożenia ks. Dominik Chmielewski SDB, wzywając do modlitewnej mobilizacji. ‒ Do tego dochodzi kryzys na naszej wschodniej granicy, który może przerodzić się w dramatyczną wojnę, przed czym wielokrotnie przestrzegali nas mistycy i święci ‒ podkreśla.


Salezjanin zwraca uwagę, że wobec kryzysu związanego ze wschodnią granicą potrzebujemy niezwykłej mądrości w chronieniu Polski. Sytuacja jest tak skomplikowana politycznie, że potrzebujemy naprawdę Bożej interwencji, żeby rozwiązać ją pokojowo.


‒ Jesteśmy świadkami zaciskającej się pętli nad Polską. Z różnych stron podejmowane są działania całkowitej destabilizacji naszego kraju na wszystkich poziomach: religijnym, społecznym, politycznym i ekonomicznym. Żyjemy w świecie nieustannie manipulowanym kłamstwami medialnymi, żeby grupy interesów mogły bezkarnie realizować swoje plany. W tej sytuacji potrzebujemy nadprzyrodzonej mocy Bożej. Święty Andrzej Bobola wstawia się za Polską. Okrutnie torturowany przez Kozaków, nie wyparł się wiary. Podczas objawień zapewnia, że chce walczyć o naszą Ojczyznę, jako główny patron Polski. Dlatego podejmujemy nowennę do niego w intencji Polski ‒ tłumaczy kapłan.


Polska stała się celem sił globalnych, których dążeniem jest, by duchowo wręcz zniknęła z mapy świata. Uchodźcy są narzędziem wykorzystywanym przez globalistów, żeby zdestabilizować nie tylko Polskę, ale też całą Europę, o czym wkrótce możemy się wszyscy boleśnie przekonać. Sytuacja jest bardzo poważna.


‒ Globaliści chcą dokonać duchowego rozbioru Polski, która pozostaje dla nich solą w oku, bo chce być wierna Chrystusowej Ewangelii. Musimy sobie uświadomić, że zwykłymi kanałami polityki, dyplomacji nie jesteśmy w stanie się obronić przed tym atakiem. Potrzebujemy nadprzyrodzonej pomocy, mądrości, interwencji Boga w naszej Ojczyźnie. Tylko potężną modlitwą i pokutą możemy zatrzymać te destrukcyjne działania ‒ wzywa ks. Dominik Chmielewski SDB.


Zaproszeni do nowenny są wszyscy, którzy mają świadomość zagrożeń, kochają Pana Boga i Polskę. Wszyscy powinni się w nią włączyć.


‒ Przez dziewięć dni od 22 do 30 listopada odmawiajmy Litanię do św. Andrzeja Boboli i kończmy ją modlitwą ,,Pod Twoją obronę". Byłoby pięknie, gdyby w tych dniach osoby włączające się w nowennę do św. Andrzeja Boboli uczestniczyły w Mszy św. i przyjmowały Komunię św. w intencji Ojczyzny ‒ zachęca kapłan.


Uroczyste zakończenie nowenny odbędzie się 30 listopada w Strachocinie w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli. Na zakończenie nowenny o godz. 15.00 odprawiona zostanie Droga krzyżowa na Bobolówce, a o godz. 17.00 Mszy św. będzie przewodniczył ks. abp Andrzej Dzięga, metropolita kamieńsko‒szczeciński.


Na uroczystość do Strachociny przybędzie również reprezentacja Wojowników Maryi.


Modlitwa przy granicy


Ksiądz Dominik Chmielewski zachęca do nieustannej modlitwy za Ojczyznę przez kolejne dni i tygodnie w związku z nasilającą się sytuacją kryzysową na wschodzie. Całym sercem zachęca do tego, żeby prosić kapłanów o otwieranie kościołów i wystawianie Najświętszego Sakramentu.


‒ Jest bardzo ważne, by szczególnie w świątyniach granicznych, na wschodniej ścianie, trwał nieustanny Różaniec w intencji Ojczyzny, by organizowana była tam adoracja całodzienna, a może nawet nocna, jeśli jest taka możliwość ‒ zachęca kaplan.


W nowennę do św. Andrzeja Boboli włączy się m.in. Dariusz Lasek, lider przemyskiej wspólnoty Wojownicy Maryi i organizator Męskiego Różańca w Przemyślu.


‒ Nowenna do św. Andrzeja Boboli, patrona Polski, to szturm do nieba o ratunek wobec wydarzeń i zagrożeń, jakie ujawniły się w ostatnim czasie ‒ wskazuje Dariusz Lasek, zachęcając do udziału w nowennie.
Autor: Małgorzata Bochenek

Źródło: "Nasz Dziennik" nr 265, 16 listopada 2021