top of page

Płomień Miłości Niepokalanego Serca Maryi. Rekolekcje na Świętej Górze

Rekolekcje w duchu orędzia Płomienia Miłości Niepokalanego Serca Maryi – orędzia, które otrzymała Elżbieta Kindelmann (1913 – 1985) z Węgier, matka sześciorga dzieci, należąca do Trzeciego Zakonu Karmelitów. Urodziła się 6 czerwca 1913r. w Kipset koło Budapesztu w biednej rodzinie, w której była najmłodszą z 13 dzieci. Pragnęła zostać siostrą zakonną, ale ówczesne warunki na to nie pozwalały. Wyszła więc za mąż, jednak mąż będący już w podeszłym wieku, prędko został powołany do wieczności. W ten sposób cały obowiązek wychowania dzieci spadł nagle na nią samą.


W latach 1961–1981 otrzymała dar tzw. lokucji wewnętrznych, w których Pan Jezus i Matka Boża przekazywali jej swoje słowa, które spisała w dzienniku duchowym. Pisma te uzyskały aprobatę Kościoła w 1995 r.: imprimatur kard. Bernardino Echeverría Ruiz.


Konferencje wygłosili:

Győző Kindelmann – międzynarodowy koordynator Ruchu Płomienia Miłości Niepokalanego Serca Maryi w Budapeszcie i wnuk wizjonerki p. Elżbiety Kindelmann,

s. Ildikó Szöllősi z Centrum Ruchu Płomienia Miłości Niepokalanego Serca Maryi w Budapeszcie,

ks. Dariusz Dąbrowski z Kongregacji Oratorium św. Filipa Neri w Gostyniu.

Tłumaczenie: s. Veronika Gaál SSS


Rekolekcje odbyły się w dniach 15-17 listopada 2019 r w ramach cyklu rekolekcji formacyjnych, odbywających się w klasztorze filipinów przy Sanktuarium na Świętej Górze w Gostyniu.
Realizacja: VICONA

bottom of page