top of page
tło.jpg
Warstwa-171.png
6-7 października 2023
Z nabożeństwem przekazania Płomienia Miłości Niepokalanego Serca Maryi

Transmisja ON-LINE

O inicjatywie

O inicjatywie

 

Żyjemy dziś w czasach największej apostazji, czyli odejścia od Boga. Sekularyzacja państw Zachodu jest faktem. Polska, choć uważana za ostoję katolicyzmu, też stopniowo ulega tej fali. Coraz więcej ludzi, także tych deklarujących się katolikami, żyje tak, jakby Pana Boga nie było. Czas, w którym przyszło nam żyć, jest czasem bezkompromisowej walki. Ale co gorsza, nawet ludzie wierzący nie zawsze to widzą, trwając w stanie uśpienia i letargu. Nie dostrzegają, że każdy grzech popełniony indywidualnie ma swoje negatywne reperkusje nie tylko wobec jednostki ale i całego społeczeństwa czy narodu, i domaga się zadośćuczynienia.

 

Dlatego podczas 24 Godzin Męki Pańskiej za Polskę w Siemianowicach Śląskich, nabożeństwa o charakterze ekspiacyjnym, będziemy wynagradzać za wszystkie grzechy popełnione w naszej Ojczyźnie, zwłaszcza za grzechy: zbrodni wobec nienarodzonych dzieci, nieczystości, apostazji, nienawiści, podziałów, kłótni i nieprzebaczenia, pijaństwa, rozwodów, niegodnego przyjmowania Komunii Świętej, zdrady narodu.

 

Uczynimy to za wstawiennictwem Świętego Michała Archanioła, Anioła Stróża Polski, patronów Polski, polskich świętych i błogosławionych oraz dusz w czyśćcu cierpiących naszych rodaków.

_MG_2663.jpg

Dziś mało kto wzywa do pokuty i nawrócenia. Bezprecedensowym wydarzeniem w dziejach Kościoła w Polsce była zorganizowana w 2016 r. Wielka Pokuta – największe w historii chrześcijaństwa nabożeństwo przebłagalno-ekspiacyjne, które zgromadziło pod wałami klasztoru jasnogórskiego ponad 140 tysięcy wiernych. Zebrali się, by prosić Boga o wybaczenie grzechów swoich oraz całego narodu. Wierzymy, że tamto wydarzenie nie było ostatnim, ale zapoczątkowało akty kolejnych wynagrodzeń. Będziemy zatem modlić się w duchu i w łączności z Wielką Pokutą, aby kontynuować to wielkie dzieło ekspiacji. Podczas modlitwy o uwolnienie Polski spod mocy ciemności, które zostały wypowiedziane 15 października 2016 r., padły m.in. takie słowa: „Ojcze, Boże Wszechmogący, nadszedł już czas, aby raz na zawsze odwrócić się od grzechów naszych i naszych nieprawości, które ranią Twoje Ojcowskie Serce, od szatana, księcia tego świata, ojca kłamstwa i iluzji, a zwrócić się całym sercem do Ciebie. Pragniemy jak mieszkańcy Niniwy dzisiaj błagać Cię o przebaczenie naszych grzechów, win i nieprawości. Za św. Janem Pawłem II wołamy: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze tej ziemi!”. Niech Jego oczyszczający i uświęcający płomień zstąpi teraz na nas tu obecnych, na wszystkich Polaków mieszkających na tej ziemi i poza jej granicami”. Dlatego i my powtórzymy te słowa oraz inne fragmenty tej potężnej modlitwy, rozpalając wielki płomień, czego konkretnym wyrazem będzie wieńczące nasze spotkanie nabożeństwo przekazania Płomienia Miłości Niepokalanego Serca Maryi.

PROWADZENIE ROZWAŻAŃ: Aleksandra Barnat, Rafał Piech, Tomasz Ustowski

OPRAWA MUZYCZNA: Michał Niemiec, o. Josip Magdić SMM

Zaproszenie:

tło.jpg
Za wstawiennictwem Świętego Michała Archanioła, Anioła Stróża Polski, patronów Polski, polskich świętych i błogosławionych oraz dusz w czyśćcu cierpiących naszych rodaków
wynagradzamy za grzechy popełnione w naszej Ojczyźnie.
Miejsce

Miejsce

 

Miejscem naszej modlitwy będzie kościół pw. św Jana Sarkandra w Siemianowicach Śląskich, w archidiecezji katowickiej. Jej patron – św. Jan Sarkander był polskim księdzem, męczennikiem, który stał się ofiarą okrutnej wojny trzydziestoletniej. Znany jest przede wszystkim z obrony tajemnicy spowiedzi, za co miedzy innym poniósł śmierć w wyniku tortur zadanych mu przez protestantów w Ołomuńcu w 1620 r.

Adres parafii:

RZYMSKOKATOLICKA PARAFIA

ŚW. JANA SARKANDRA

ul. Bańgowska 25

41-103 Siemianowice Śląskie

f5.jpg
tło.jpg

«Polskę szczególnie umiłowałem, a jeżeli posłuszna będzie woli mojej, wywyższę ją w potędze i świętości. Z niej wyjdzie iskra, która przygotuje świat na ostateczne przyjście moje» (Dz. 1732)

Informacje praktyczne

Informacje praktyczne

Program spotkania

 

6 października 2023 (piątek)

16.00     Eucharystia

16.45     Wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa wprowadzająca

17.00     Pierwsza Godzina rozważania Męki Pańskiej (kolejne rozważania o każdej pełnej godzinie, pomiędzy godzinami możliwość przerwy na posiłek lub kawę)

7 października 2023 (sobota)

16.00    Ostatnia Godzina rozważania Męki Pańskiej

17.00     Zakończenie Adoracji i Eucharystia

17.45     Nabożeństwo przekazania Płomienia Miłości Niepokalanego Serca Maryi (więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ)

Jeśli nie możesz lub nie czujesz się na siłach, aby uczestniczyć w 24 godzinnej modlitwie, możesz przyjechać tylko na jedną lub kilka godzin, choć ideą tego spotkania jest trwanie na Adoracji i rozważaniu przez pełne 24 godziny. Módl się o tę łaskę. Ta ofiara złożona ze swojego czasu i zmęczenia pomnoży jeszcze bardziej wartość Twojej modlitwy!

Warto zabrać ze sobą do kościoła śpiwór, koc lub karimatę.

 

Prosimy zabrać też ze sobą małe świece, będą konieczne, aby uczestniczyć w nabożeństwie przekazania Płomienia Miłości Niepokalanego Serca Maryi.

 

W przerwach dostępna będzie kawa, herbata i ciasto oraz jeden ciepły posiłek.

Będzie nam miło, jeśli zechcesz pomóc przy organizacji  wydarzenia. Możesz na przykład upiec ciasto i przywieźć ze sobą. Możesz rozwiesić plakaty informujące o wydarzeniu w swojej parafii (za zgodą twojego proboszcza), rozesłać zaproszenia do znajomych lub na miejscu pomóc naszemu zespołowi.

_MG_2822.jpg

Transmisja ON-LINE:

Pobierz plakat:

Zgłoś udział

Zgłoś swój udział

Wydarzenie jest całkowicie otwarte i nie wymaga zapisów, jednak bardzo zachęcamy, by zgłosić przyjazd, zwłaszcza większej grupy, gdyż pomoże to nam w organizacji spotkania. Możesz użyć formularza lub skontaktować się bezpośrednio z ks. Krzysztofem Fulkiem pod numerem telefonu: 519 546 372

1632627954566.jpg

Zgłoś swój udział

Wydarzenie jest całkowicie otwarte i nie wymaga zapisów, jednak bardzo zachęcamy, by zgłosić przyjazd, zwłaszcza większej grupy, gdyż pomoże to nam w organizacji spotkania. Możesz użyć formularza lub skontaktować się bezpośrednio z ks. Krzysztofem Fulkiem pod numerem telefonu: 519 546 372

tło.jpg

Dziękujemy za przesłanie zgłoszenia!

W łączności z Siemianowicami Śląskimi:

zobacz TUTAJ aktualną mapkę

Prosimy o kontakt osoby odpowiedzialne za organizację w swoich parafiach 24 Godzin Męki Pańskiej za Polskę 6-7 października w łączności z Siemianowicami Śl. w celu przygotowania plakatu dla parafii. Prosimy pisać na adres mailowy: dorota.porzucek@gmail.com. Można podać numer telefonu - ułatwi to komunikację.

24-Godziny-Męki-Pańskiej-za-Polskę-białe.png

RZYMSKOKATOLICKA PARAFIA

ŚW. JANA SARKANDRA

ul. Bańgowska 25

41-103 Siemianowice Śląskie

Ks. Proboszcz Krzysztof Fulek

Tel. +48 519 546 372

krzysztof.fulek@katowicka.pl

bottom of page