top of page
o blogu
licencja

O blogu

Witaj na blogu VICONA Fotografia Poświęcona. Jego tematyka skupiona jest wokół religii, duchowości i mistyki katolickiej, życia Kościoła i społeczeństwa, patriotyzmu i przede wszystkim podróży fotograficznych i piękna Bożego stworzenia. Oprócz autorskich projektów zdjęciowych, które stanowią serce strony, znajdziesz tu także publikacje tekstowe i materiały wideo innych autorów oraz modlitwy.

 

Strona powstała w 2014 roku, początkowo tylko jako blog fotograficzny, który miał za cel promocję kultury chrześcijańskiej poprzez obraz. Miał to być obraz żywy, który przemawia do odbiorcy i pobudza do refleksji na temat żywej, Bożej obecności w świecie i w nas. Stąd nazwa strony, która jest zbitkiem przedrostka vi – oznaczającego życie oraz słowa icona oznaczającego obraz.

​​

O autorze

 

Mam na imię Dorota Porzucek. Pochodzę z Poznania, gdzie też nadal mieszkam. Tutaj studiowałam język francuski w Kolegium Języków Obcych oraz Komunikację i Zarządzanie Zasobami Informacji na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Jednak zainteresowanie dziedzinami sztuki i plastyki, które zawsze w sobie odkrywałam, ostatecznie zwyciężyło, i obecnie zawodowo zajmuję się, od wielu już lat, grafiką komputerową. Hobbystycznie fotografuję od 2012 r.

Opieka duchowa

​8 grudnia 2018 r. w Kościele pw. MB Królowej Polski w Krakowie zostało dokonane uroczyste zawierzenie Matce Bożej strony VICONA Fotografia Poświęcona oraz wszystkich jej odbiorców i przyjaciół. Odbyło się to przez ręce i z błogosławieństwem Opiekuna duchowego strony, ks. Piotra Waligóry z Krakowa.

Licencja

Wszystkie zdjęcia autorskie na stronie VICONA Fotografia Poświęcona objęte są licencją Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych Międzynarodowe 4.0. Licencja ta zezwala na rozpowszechnianie, przedstawianie i wykonywanie utworu jedynie w celach niekomercyjnych, pod warunkiem oznaczenia autorstwa oraz zachowania utworu w oryginalnej postaci (nie tworzenia utworów zależnych). Treść licencji dostępna jest również w formie przystępnego podsumowania.


W wyjątkowych sytuacjach możliwe jest odstąpienie od ww. warunków, na co może zostać udzielona zgoda jedynie po uprzednim kontakcie mailowym na adres: dorota.porzucek@vicona.pl

Możliwy jest także zakup zdjęć ze strony VICONA w pełnym rozmiarze i do wykorzystania komercyjnego. W tym celu proszę również o kontakt na wyżej podany adres.

Wesprzyj VICONĘ

Utrzymywanie strony VICONA jak również całej działalności związanej z publikowanymi na niej materiałami opiera się wyłącznie na środkach własnych jej twórcy, a większość materiałów objętych jest licencją pozwalającą na ich bezpłatne wykorzystanie. Niestety, prowadzenie strony wiąże się z ponoszeniem niemałych kosztów, którymi są np. opłacenie domeny, serwera, promocja strony, inwestowanie w sprzęt fotograficzny i oprogramowanie graficzne, wyjazdy związane w prowadzonymi projektami.

 

Jeśli zatem podoba Ci się to co tu znajdujesz i chciałbyś, aby strona mogła dalej się rozwijać lub korzystasz z zmieszczonych tutaj materiałów, to w pierwszej kolejność proszę…  pomódl się w intencji twórcy tej strony, wszystkich jej odbiorców oraz ks. Piotra Waligóry, opiekuna duchowego strony, który modli się też za Ciebie! Następnie, jeśli chcesz, możesz wesprzeć także finansowo naszą działalność, poprzez wpłatę dowolnej kwoty na konto:

 

Dorota Porzucek

mBank S.A. mBank Oddział Bankowości Detalicznej

47 1140 2004 0000 3802 3858 1780

Z dopiskiem: Darowizna na ewangelizację.

Dziękuję za wsparcie!

 

 

Kontakt

 

Możesz napisać do mnie na adres dorota.porzucek@vicona.pl lub użyć poniższego formularza.

wesprzyj VICONĘ
kontakt

Udało się! Wiadomość dotarła.

bottom of page