Zaplecze

ZAPLECZE

 

O blogu

 

Strona VICONA Fotografia Poświęcona jest osobistym blogiem fotograficznym o tematyce społeczno-religijnej. Oprócz autorskich projektów zdjęciowych, które stanowią serce strony, znajdziesz tu także publikacje tekstowe oraz materiały wideo – moje i innych autorów – którymi pragnę się z Tobą podzielić.

 

Blog powstał w 2014 roku jako naturalny rezultat zainteresowania fotografią, które narodziło się dwa lata wcześniej tj. w 2012 roku, oraz mojego nawrócenia, które miało swój początek również w tym samym czasie.

 

Pragnęłam oddać Panu Bogu te dary i talenty, którymi mnie obdarzył i pomnażać je dla Jego chwały, przybliżając w sercach ludzi Jego obraz – obraz niewidzialnego Boga – za pomocą piękna widzialnego obrazu – fotografii. Miałam za cel to, aby powstające fotografie były fotografiami, obrazami żywymi, które rzeczywiście przemawiają do odbiorcy i pobudzają do refleksji na temat żywej, Bożej obecności w świecie i w nas. Stąd nazwa strony, która jest zbitkiem przedrostka vi – oznaczającego życie oraz słowa icona oznaczającego obraz.

 

8 grudnia 2018 r. w Kościele pw. MB Królowej Polski w Krakowie zostało dokonane uroczyste zawierzenie Matce Bożej strony VICONA Fotografia Poświęcona oraz wszystkich jej odbiorców i przyjaciół. Odbyło się to przez ręce i z błogosławieństwem Opiekuna duchowego strony, ks. Piotra Waligóry.

O autorze

 

Nazywam się Dorota Porzucek. Urodziłam się w 1977 r. w Poznaniu, gdzie też na stałe mieszkam. Jestem wyznania rzymskokatolickiego. Studiowałam język francuski w Kolegium Języków Obcych oraz Komunikację i Zarządzanie Zasobami Informacji na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jednak zainteresowanie dziedzinami sztuki i plastyki, które zawsze w sobie odkrywałam – ostatecznie zwyciężyło i obecnie zawodowo zajmuję się, od wielu już lat, grafiką komputerową. Fotografuję od 2012 roku, traktując to jako hobby i pasję.

 

Opieka duchowa

 

Wszystkie osoby odwiedzające blog VICONA polecane są Bogu w osobistych modlitwach jego twórcy, a także  ks. Piotra Waligóry z Krakowa, Opiekuna duchowego strony, który w intencji jej twórcy oraz gości i ofiarowuje Msze Święte.

Współpraca

 

Poszukuję stale ciekawych tematów do moich projektów i chętnie zrobię dla Ciebie (Twojej wspólnoty, kościoła, zgromadzenia) nieodpłatnie zdjęcia lub za pokryciem kosztów dojazdu/noclegu – jeśli temat na tyle mnie zainteresuje abym chciała go wykorzystać na blogu. Napisz do mnie na adres dorota.porzucek@vicona.pl i opisz swój pomysł, a być może uda nam się nawiązać współpracę, jeśli nawet nie od razu, to być może w przyszłości.

Licencja

 

Większość zdjęć i tekstów na stronie VICONA objętych jest licencją Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych Międzynarodowe 4.0. Licencja ta zezwala na rozpowszechnianie, przedstawianie i wykonywanie utworu jedynie w celach niekomercyjnych oraz pod warunkiem zachowania go w oryginalnej postaci (nie tworzenia utworów zależnych).

 

Możesz zatem korzystać z tych materiałów, bez pytania o zgodę, w dowolnym medium i formacie pod pewnym ogólnymi warunkami zawartymi w tejże licencji (dostępnej również w formie przystępnego podsumowania), oraz warunkami szczegółowymi podanymi przez twórcę strony VICONA:

Zatem, rozpowszechniane materiały powinny być:

  • odpowiednio oznaczone poprzez podanie informacji o autorze/źródle oraz licencji, na której materiał jest udostępniany. W przypadku mediów elektronicznych powinny być to aktywne linki w następującej postaci:

 

Fot. VICONA / CC BY-NC-ND 4.0 – w przypadku udostępniania zdjęć lub/i

Źródło: VICONA / CC BY-NC-ND 4.0 – w przypadku udostępniania tekstu.

  • wykorzystywane jedynie do celów ewangelizacyjnych i niekomercyjnych,

 

  • zachowane w oryginalnej postaci (zabrania się tworzenia utworów zależnych np. plakatów, ulotek, a także ingerowania w oryginalne zdjęcie poprzez dodawania na nim tekstu, wykonywanie kolaży, zmianę kolorystyki itp)


W wyjątkowych sytuacjach możliwe jest odstąpienie od ww. warunków, na co może zostać udzielona zgoda jedynie po uprzednim kontakcie mailowym na adres: dorota.porzucek@vicona.pl.

Licencjodawca nie daje żadnych gwarancji, że licencja zapewnia wszystkie niezbędne zgody dla niektórych użyć utworu. Dotyczy to w szczególności innych praw, takich jak ochrona wizerunku, prywatności czy autorskie prawa osobiste. Mogą one ograniczać możliwości wykorzystania utworu.

Autor zdjęć świadomie nie umieszcza na nich tzw. znaków wodnych, nie będąc ich zwolennikiem. Tym bardziej jednak liczy na uczciwe oznaczenie autorstwa.

Możliwy jest także zakup zdjęć ze strony VICONA w pełnym rozmiarze i do wykorzystania komercyjnego. W tym celu proszę o kontakt na adres mailowy dorota.porzucek@vicona.pl.

Wesprzyj VICONĘ

 

Utrzymywanie strony VICONA jak również całej działalności związanej z publikowanymi na niej materiałami opiera się wyłącznie na środkach własnych jej twórcy, a większość materiałów objętych jest licencją pozwalającą na ich bezpłatne wykorzystanie. Niestety, prowadzenie strony wiąże się z ponoszeniem niemałych kosztów, którymi są np. opłacenie domeny, serwera, promocja strony, inwestowanie w sprzęt fotograficzny i oprogramowanie graficzne, wyjazdy związane w prowadzonymi projektami. Moim założeniem od początku było też to, aby strona była wolna od reklam, zwłaszcza takich, na których treść nie mam wpływu, co wiąże się również z koniecznością podwyższonych opłat u mojego usługodawcy.

 

Jeśli zatem podoba Ci się to co tu znajdujesz i chciałbyś, aby strona mogła dalej się rozwijać lub korzystasz z zmieszczonych tutaj materiałów, to w pierwszej kolejność proszę…  pomódl się w intencji twórcy tej strony, wszystkich jej odbiorców oraz ks. Piotra Waligóry, opiekuna duchowego strony, który modli się też za Ciebie! Następnie, jeśli chcesz, możesz wesprzeć także finansowo moją działalność, poprzez wpłatę dowolnej kwoty na konto:

 

Dorota Porzucek

mBank S.A. mBank Oddział Bankowości Detalicznej

47 1140 2004 0000 3802 3858 1780

Z dopiskiem: Darowizna na ewangelizację.

Dziękuję za wsparcie!

Newsletter

 

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych projektach i postach pojawiających się na blogu, zapraszam do zapisania się do newslettera.  Nie wysyłam innych "spamów" ani tym bardziej reklam. W każdej chwili możesz też zrezygnować z subskrypcji.

 

 

 

 

 

 

 

Kontakt

 

Zachęcam do kontaktu. Możesz napisać do mnie na adres dorota.porzucek@vicona.pl lub użyć poniższego formularza.

 
 
 
 
 
SYGNET-SZARY.png
  • Facebook - Biały Krąg
  • YouTube - Biały Krąg