top of page

Ja chcę mówić do każdego. Alicji Lenczewskiej rozmowy z PanemAlicja Lenczewska (1934 – 2012) – pełna życia, ciekawa świata i ludzi, zdecydowana i utalentowana. Do ok. 50 roku życia prowadziła zwykłe, choć wcale nie nudne życie szczecińskiej nauczycielki. Nie było w nim jednak wiele miejsca dla Pana Boga... Ale to ją Pan Jezus obdarzył niezwykłym darem mistycznych spotkań z Nim, słyszenia Jego głosu i pouczeń, które przez 25 lat spisywała w swoich duchowych dziennikach. Ich teologiczna i duchowa głębia zachwyca dzisiaj i umacnia wiarę.

Prezentacja ukazuje ścieżkę duchowego rozwoju Alicji, począwszy od wczesnej młodości, wypełnionej usilnym poszukiwaniem szczęścia, którego nie mógł dać jej świat, poprzez moment nawrócenia, drogę dojrzałej wiary, apostolstwa w świecie i daru słyszenia w swoim wnętrzu Słów Pana, aż po ostatni etap choroby nowotworowej i powrotu do domu Ojca. Zwieńczeniem są obrazy związane z publikacją i popularyzacją pism Alicji, które trafiają dzisiaj do coraz szerszego grona odbiorców, pozyskując sobie ich uznanie, ale przede wszystkim serca.


Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy okazali mi pomoc i życzliwość podczas realizacji tego projektu, a szczególnie dla Iwony i Grzegorza Kępistych, Doroty i Sławomira Lenczewskich, s. Teresy Łozowskiej CSFFM, Wydawnictwa Agape, Hospicjum św. Jana Ewangelisty w Szczecinie.Autor: Dorota Porzucek

Konsultacja i pomoc redakcyjna: Iwona Kępisty

Zdjęcia:

• VICONA / CC BY-NC-ND 4.0.

• Archiwum rodziny Lenczewskich

• Archiwum Hospicjum św. Jana Ewangelisty w Szczecinie

Źródło cytatów:

Świadectwo. Dziennik duchowy, Alicja Lenczewska, wyd. Agape 2016

Słowo pouczenia, Alicja Lenczewska, wyd. Agape 2016

コメント


24-Godziny-Męki-Pańskiej-za-Polskę-_baner.jpg
bottom of page