top of page

Sztafety za dusze czyśćcowe

Pan Bóg pragnie, abyśmy ‒ poprzez głęboką wiarę w rzeczywistość Świętych Obcowania ‒ nieśli pomoc naszym braciom cierpiącym w czyśćcu. „Potrzeba pomocy tym duszom jest o wiele większa, niż ludziom cierpiącym najbardziej na ziemi” – powiedział Pan Jezus do księdza Ottavio Michelini.


Czasami to sam Bóg inicjuje – posługując się ludźmi szczególnie otwartymi na Boży głos – jakiś konkretny sposób niesienia tej pomocy. Ważne, aby w takiej sytuacji nie lekceważyć Bożych natchnień. Chwała też kapłanom, którzy potrafią to rozeznać, a nie zbagatelizować lub nawet wyśmiać.


Świadectwo Oli jest przykładem tego, jak Pan Bóg ‒ przez ciąg niezwykłych zdarzeń, spotkań z ludźmi oraz przez interwencję samych dusz czyśćcowych ‒ zrealizował swój plan pomocowy dla cierpiących w czyśćcu.Czym są sztafety za dusze czyśćcowe?

Sztafety za dusze czyśćcowe to po prostu Msze Święte w intencji zmarłych. Jedna sztafeta zawiera w sobie dziesięć Mszy Świętych, z czego dziewięć to Nowenna Eucharystyczna za dusze czyśćcowe, a jedna w intencji darczyńców o wypełnienie się woli Bożej w ich życiu i w życiu ich rodzin.


Jak i gdzie zamówić Msze Święte w ramach sztafety?

Można zamówić tak jak każde inne Msze, podając intencję za dusze czyśćcowe. Z tym, że zamawiamy od razu dziesięć. Najlepiej niech zamówienia dokona jedna osoba w imieniu wszystkich ofiarodawców. Z racji tego, że ideą sztafet jest także wsparcie kapłanów w trudnej sytuacji finansowej (np. tych posługujących za wschodnią granicą, ale nie tylko) lub potrzebujących środków na ważne cele ewangelizacyjne, staramy się wyszukać takich właśnie kapłanów w potrzebie.


Ilu powinno być ofiarodawców? Czy mogę zamówić takie Msze w pojedynkę?

Nie ma znaczenia ile osób się składa. Może to być jedna lub kilka osób, oby tylko powstała sztafeta dziesięciu Mszy.


Czy Msze Święte muszą być odprawione dzień po dniu przez 10 dni z rzędu i przez tego samego kapłana?

Tak, ponieważ jest to Msza św. nowennowa, która sprawowana jest dzień po dniu, najlepiej przez tego samego kapłana.


Czy jest wyznaczona jakaś kwota ofiary za jedną Mszę?

Nie, kwota ofiary od poszczególnej osoby jest dowolna. Ustaliliśmy jedynie, że ofiara jaką otrzyma kapłan za odprawienie jednej Mszy Świętej będzie wynosić zawsze 50 zł., czy to od jednej czy też od kilku osób składających się. Najczęściej więc osoby wpłacają po 50 zł. – równowartość jednej Mszy. Oczywiście można ofiarować więcej, wtedy jednak dana kwota rozłoży się i tak na kilka Mszy po 50 zł.


Czy mogę zamówić Msze w ramach sztafet za konkretnych zmarłych, na przykład za moich krewnych?

Zamawiamy intencję za w s z y s t k i e dusze w czyśćcu cierpiące, niemniej możemy ufać, że Bóg w swoim miłosierdziu dozwoli, aby z naszych modlitw w pierwszej kolejności skorzystały dusze nam najbliższe. Możemy też wzbudzić w sobie taką dodatkową intencję.


Jak włączyć się w sztafety za dusze czyśćcowe lub wspomóc to dzieło?

Można to zrobić na kilka sposobów:


1. Powierzając komuś zamówienie Mszy św., na którą złożysz ofiarę. Jeśli chcesz skorzystać z takiego sposobu, możesz na początek zgłosić się do jednego z organizatorów sztafet dzwoniąc na numer telefonu: 506 138 262

2. Będąc samemu organizatorem sztafet, do czego najbardziej zachęcamy, aby to dzieło rozszerzało się! W tym wypadku ważne jest też, aby znaleźć kapłanów w potrzebie, którym powierzymy odprawienie Mszy. Można prosić w modlitwie dusze czyśćcowe o wskazanie takiego kapłana. Są świadectwa, że dusze bardzo w tym pomagają!


3. Mówiąc o tej inicjatywie, rozsyłając informacje na przykład te umieszczone na tej stronie.Podaj dalej!Realizacja: VICONA

Comentários


24-Godziny-Męki-Pańskiej-za-Polskę-_baner.jpg
bottom of page