top of page

Wielka Pokuta

Z udziałem ponad 100 tys. pielgrzymów (niektóre źródła podają liczbę blisko 200 tys.) na Jasnej Górze 15 października 2016 r. odbyła się „Wielka Pokuta” czyli nabożeństwo przebłagalne za wszystkie grzechy popełnione w Polsce i prośba o miłosierdzie dla naszego narodu. Na program całodniowej modlitwy złożyły się: dziękczynienie za to co dokonało się w historii Polski, część pokutna ze świadectwami i adoracją eucharystyczną oraz Msza św. pod przewodnictwem abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.


Organizatorem modlitewnego spotkania była Fundacja Solo Dios Basta. Jak podkreślali organizatorzy, było to wydarzenie całego Kościoła, łączące wszystkie duchowości, wspólnoty, organizacje.


„Naród Polski jest podzielony, dużo jest złości i zawiści. Wielu żyje w lęku, niepewności, w nałogach. To są skutki grzechów, które popełniliśmy, my i nasi przodkowie. Przez wspólną ’Wielką pokutę’ możemy zmienić bieg historii, historii każdego z nas i całego świata. To jest czas potężnej walki cywilizacji życia z cywilizacją śmierci. To chwila wymagająca szybkiej i jasnej odpowiedzi każdego z nas” – piszą organizatorzy.


Spotkanie poprowadził ks. Dominik Chmielewski, salezjanin, a konferencje i modlitwę - ojcowie Antonello Cadeddu i Henrique Porcu, misjonarze z Brazylii, przełożeni wspólnoty Przymierze Miłosierdzia, oraz ks. Piotr Glas.


Fot. VICONA / CC-BY-NC-ND 4.0

Tekst: Dorota Porzucek

Commenti


24-Godziny-Męki-Pańskiej-za-Polskę-_baner.jpg
bottom of page