Jednym zdaniem, wierzę!
"Napisz na kartce jedno osobiste zdanie lub cytat, z którym najbardziej się utożsamiasz jeśli chodzi o twoją wiarę, relację do Pana Boga" – poprosiłam kilku moich przyjaciół i znajomych. To mężczyźni i kobiety w różnym wieku oraz dzieci, świeccy i osoby poświęcone Bogu, pochodzący z różnych środowisk i miast. Mają też pewnie nieco odmienne zdanie na temat spraw dziejących się w Kościele. Ale łączy ich, a mnie z nimi, wspólna wiara. Chociaż nie jest możliwe opowiedzenie o niej w jednym krótkim zdaniu, to jednak zgodzili się zaświadczyć o niej w taki właśnie sposób.


Jak każde świadectwo, ma ono służyć innym – Tobie i mnie – abyśmy również zastanowili się nad tym, co chcielibyśmy dzisiaj powiedzieć naszemu Bogu, i co chcielibyśmy powiedzieć innym ludziom o Nim. Niekoniecznie na kartce, niekoniecznie słowami, ale tak, żeby inni zobaczyli te wypisane słowa w nas samych. Tak, żeby zapragnęli dowiedzieć się, co się za tym kryje.


Jakże ważne jest dzisiaj, gdy świat jest podzielony, gdy Kościół nawet jest podzielony, abyśmy jako chrześcijanie katolicy mówili jednym głosem, a przynajmniej nie ulegali wzajemnej niechęci i podziałom z powodu zauważanych różnic w ocenie dziejących się rzeczy. Tylko tak świat będzie mógł nam uwierzyć.


Ps. Mój napis na kartce brzmiałby: "Jezu, ufam Tobie!", a twój?
Autor: Dorota Porzucek / CC BY-NC-ND 4.0

Fot. VICONA / CC BY-NC-ND 4.0

325 wyświetlenia
Ostatnie posty
SYGNET-SZARY.png
  • Facebook - Biały Krąg
  • YouTube - Biały Krąg