Polska pod Krzyżem


Nastał czas, w którym wielu chce panowania relatywizmu moralnego. To, co było jasno nazywane grzechem, staje się przedmiotem debaty. Wielu z nas traci wiarę i nadzieję, nie widzi sensu życia, zapomina o dekalogu. Młodzi ludzie często opuszczają Kościół tuż po bierzmowaniu. Są tacy, którzy nie potrafią się modlić.


Ale jako ludzie wierzący, wiemy, że to właśnie z Krzyża płynie uzdrowienie, uwolnienie i wszelkie łaski. Wydarzenie „Polska pod Krzyżem” miało być aktem postawienia krzyża w centrum życia w Polsce, w centrum wszystkich wydarzeń, jakie dzieją się w naszym kraju. Tylko w ten sposób możemy doświadczyć mocy wielkiej Miłości, która z niego płynie.


Podczas modlitwy prosiliśmy o potrzebne łaski dla naszych rodzin, bliskich, sąsiadów oraz nieznajomych. Prosiliśmy Boga, żeby uratował dusze wielu ludzi, którzy dzisiaj czują pustkę w swoim życiu. Kiedy gromy uderzają w naszą wiarę i Kościół, dajmy się poprowadzić Maryi pod Krzyż. Wróćmy do podstaw, do korzeni – do tego, co dla nas najświętsze i najdroższe.


Miejsce, na którym stanęliśmy pod Krzyżem jest wyjątkowe. 7 czerwca 1991 Ojciec Święty Jan Paweł II sprawował tam Mszę Świętą, w czasie homilii powiedział między innymi: […] jest to przedziwne miejsce. Może nie tak bardzo znane na świecie, w Europie, nie tak bardzo znane – Włocławek – które nosi w sobie ten przedziwny zapis w naszym stuleciu, który jest jak gdyby odpowiedzią na tamten zapis całej cywilizacji nienawiści, śmierci, całej cywilizacji śmierci. Zapis cywilizacji życia, życia przez śmierć, tak jak Chrystus, tak jak Serce Boże.


Włocławek to ziemia męczenników, w czasie II Wojny Światowej zginęło, aż 220 kapłanów z tej diecezji, najwięcej z całej Polski, w tym błogosławiony biskup Michał Kozal, tu poniósł śmierć męczeńską ks. Jerzy Popiełuszko. Bł. ks. Jerzy urodził się 14 września, tak więc w święto Podwyższenia Krzyża, w czasie „Polski pod Krzyżem” obchodziliśmy jego urodziny!


„Polska pod Krzyżem” to inicjatywa świeckich i duszpasterzy. Współorganizatorami wydarzenia byli: diecezja włocławska reprezentowana przez JE księdza biskupa Wiesława Meringa oraz Fundacja Solo Dios Basta, reprezentowana przez panów Macieja Bodasińskiego i Lecha Dokowicza. Modlitwa odbyła się 14 września 2019 r. w święto Podwyższenia Krzyża Świętego na lotnisku Włocławek-Kruszyn, ale i w wielu parafiach w całej Polsce i nie tylko.Źródło: Notatki prasowe www.polskapodkrzyzem.pl

Fot. VICONA / CC BY-NC-ND 4.0

Ostatnie posty