top of page

Polska pod Krzyżem

14 września 2019 r., w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w Kruszynie pod Włocławkiem miało miejsce wydarzenie modlitewne "Polska pod Krzyżem" – kolejne po "Wielkiej Pokucie" i "Różańcu do Granic" organizowanie przez ekipę z Fundacji Solo Dios Basta. Wydarzenie to miało być aktem postawienia Krzyża w centrum życia w Polsce, w centrum wszystkich wydarzeń, jakie dzieją się w naszym kraju, ponieważ tylko w ten sposób możemy doświadczyć mocy wielkiej Miłości, która z niego płynie.


Podczas modlitwy prosiliśmy o potrzebne łaski dla naszych rodzin, bliskich, sąsiadów oraz nieznajomych. Prosiliśmy Boga, żeby uratował dusze wielu ludzi, którzy dzisiaj czują pustkę w swoim życiu. Kiedy gromy uderzają w naszą wiarę i Kościół, chcemy dać się poprowadzić Maryi pod Krzyż i wrócić do podstaw, do korzeni – do tego, co dla nas najświętsze i najdroższe.


Miejsce, na którym stanęliśmy pod Krzyżem jest wyjątkowe. 7 czerwca 1991 Ojciec Święty Jan Paweł II sprawował tam Mszę Świętą, w czasie homilii powiedział między innymi: "[…] jest to przedziwne miejsce. Może nie tak bardzo znane na świecie, w Europie, nie tak bardzo znane – Włocławek – które nosi w sobie ten przedziwny zapis w naszym stuleciu, który jest jak gdyby odpowiedzią na tamten zapis całej cywilizacji nienawiści, śmierci, całej cywilizacji śmierci. Zapis cywilizacji życia, życia przez śmierć, tak jak Chrystus, tak jak Serce Boże".


Włocławek to ziemia męczenników. W czasie II Wojny Światowej zginęło aż 220 kapłanów z tej diecezji, najwięcej z całej Polski, w tym błogosławiony biskup Michał Kozal. Tu poniósł śmierć męczeńską ks. Jerzy Popiełuszko. Bł. ks. Jerzy urodził się 14 września, tak więc w święto Podwyższenia Krzyża, w czasie „Polski pod Krzyżem” obchodziliśmy jego urodziny!Fot. VICONA

Comments


24-Godziny-Męki-Pańskiej-za-Polskę-_baner.jpg
bottom of page