top of page

Powstaje Środowisko Alicji Lenczewskiej


Z inicjatywy księdza Marka Brożyny SAC, jak również osób najbliżej związanych z Alicją Lenczewską oraz za aprobatą ks. abp. Andrzeja Dzięgi, tworzy się tzw. Środowisko Alicji Lenczewskiej, które ma za zadanie skupienie wszystkich, którzy w jakiś sposób czują się związani z mistyczką ze Szczecina, czy to znali ją osobiście, czy poprzez jej pisma.


Jedną z pierwszych inicjatyw Środowiska będą comiesięczne Msze św. piątego każdego miesiąca (w miesięcznicę śmieci Alicji), sprawowane w kościele pw. św. Jana Ewangelisty (Pallotyni) w Szczecinie, po których zaproszeni goście − kapłani, siostry zakonne lub osoby świeckie – wygłoszą konferencje na temat szczecińskiej mistyczki lub/i podzielą się osobistym świadectwem związanym z jej dziennikami duchowymi. Następnie uczestnicy będą mogli spotkać się w przykościelnej salce na chwilę rozmowy, dzielenia się i zawiązania relacji.


Pierwsza Msza św. odbyła się 5 stycznia w 10. rocznicę śmierci Alicji Lenczewskiej, a konferencję wygłosił ks. Maciej Bagdziński, dzieląc się swoimi wspomnieniami o Alicji, którą poznał wiele lat temu.


Tego dnia do Szczecina zjechało wiele osób zafascynowanych duchowością pism mistyczki, m.in. wspólnota z Kielc wraz dwoma kapłanami, której to grupie miałam przyjemność towarzyszyć podczas odwiedzania miejsc związanych z Alicją – hospicjum, cmentarza, Karmelu, domu państwa Lenczewskich i Kępistych.


(kliknij w zdjęcie, aby powiększyć)Konferencja ks. Macieja Bagdzińskiego:Fot. VICONA

Comments


24-Godziny-Męki-Pańskiej-za-Polskę-_baner.jpg
bottom of page